STX Next HQ: nowe poznańskie biuro!

3 min read

HR
None

Przez wielu poznaniaków pracujących w branży IT STX Next utożsamiany był z biurem na ul. Morawskiego, gdzie funkcjonowaliśmy wiele lat. Mieliśmy okazję poznać tam dziesiątki, jeśli nie setki wspaniałych pasjonatów technologii, którzy odwiedzali nas w ramach warsztatów, meetupów czy też rozmów rekrutacyjnych. Choć budynek bardzo dobrze nam służył, od 2018 roku zaczęliśmy intensywnie działać, by znaleźć nowe biuro. Powód? Bardzo prosty - budynek nie urósł wraz z naszym zespołem. 


Od potrzeby do działania

Mało kto wie, że w czasie długich poszukiwań nowej lokalizacji (a szuka się długo, gdy nie chce się pracować na modnych open space’ach), przez kilka miesięcy mieliśmy dwa biura w Poznaniu. Główne - na Morawskiego, gdzie przez moment wynajmowaliśmy też przestrzeń w sąsiednim budynku. To rozwiązanie szybko przestało wystarczać i finalnie część naszego zespołu rozpoczęła pracę w przestronnych lokalach na ul. Nowowiejskiego.

W listopadzie 2018 roku powołaliśmy zespół projektowy ds. nowego biura. Złożony on był z pracowników administracji, ale też reprezentantów różnych zespołów i działów tworzących nasz poznański oddział - programistów, rekrutacji, strażników Scruma, grafików i UX designerów. Ważne było dla nas to, aby nowe biuro spełniało potrzeby jak największej liczby pracujących w nim osób.

IMG_0930.jpg

Nowy rozdział, nowe biuro

Finalnie, po miesiącach intensywnej pracy, nastąpił ten ekscytujący dzień - 15 lipca rozpoczęliśmy pracę w nowym biurze!

Na wejściu powitał nas rześki, przypominający morze zapach chrobotka, który wraz z drewnianymi elementami zdobi ściany recepcji. Ściany korytarzy zdobią telewizory wyświetlające zdjęcia i nagrania z różnych STX-owych wydarzeń bądź też wyświetlające efekt naszego hackathonu z computer vision. Przechodzące osoby mogą przejrzeć się w telewizorze, niczym w lustrze, a w tym samym momencie nad ich wizerunkiem wyświetlają się komiksowe chmurki pytające np. “They still use Internet Explorer?!.”

IMG_1131.jpg

Wisienką na torcie są przestrzenie wspólne. Social Space, czyli aneks kuchenny z jadalnią, przypomina swoim klimatem przestronną kawiarnię z wygodnymi fotelami i kanapami. Z kolei Focus Room (pokój cichej pracy) jest przestrzenią pozwalającą pracować w skupieniu poza pokojem projektowym. Okna dachowe dają wiele światła, a wygodne kanapy, siedziska i hamaki sprzyjają komfortowej pracy.

12.jpg

Na uwagę zasługują również sale konferencyjne, nazwane na cześć statków kosmicznych z tak kultowych filmów i seriali jak Star Wars czy Star Trek. Tak więc od tego tygodnia spotkania odbywamy w Millenium Falcon, Blackbird, Viper czy Serenity. Na ścianach znajdują się konturowe rysunki pojazdów wraz z ich opisami. Tak więc… three… two… one… ignition sequence start and liftoff!

9.jpg

Świętowanie czas start!

Każdy nowy etap zasługuje na odpowiednią oprawę i celebrację. Z tego powodu urządziliśmy dwie imprezy - na pożegnanie biura na ul. Morawskiego i na powitanie nowej lokalizacji na ul. Mostowej 38.

Pod koniec pierwszego dnia pracy w nowym budynku uroczyście przecięliśmy wstęgę, a nasz CEO, Maciej Dziergwa, oficjalnie powitał nas w nowej przestrzeni. 

IMG_0611.jpg

Świętowanie zaczęliśmy od ogromnego tortu, ale to był tylko początek. Dalej były toasty, rozmowy i poznawanie zakamarków Social Space. W pewnym momencie rozmowy ucichły, ponieważ niespodziewanie rozpoczął się pokaz drinków molekularnych - barman pokazał prawdziwy majstersztyk żonglując różnymi trunkami, po czym wyczarowywał dla wszystkich chętnych w oparach ciekłego azotu wymyślne drinki.

IMG_0823.jpg

Gdy emocje po pokazie opadły, rozpoczęliśmy Dev Quiz - test z wiedzy o technologii, historii IT, filmach i serialach, a także o samym STX Next. Rywalizacja była zacięta, więc nie obyło się bez dogrywki, która pozwoliła nam wyłonić trzy najlepsze drużyny.

IMG_0656.jpg

Dev Quiz zdecydowanie nie zakończył imprezy, ponieważ ta jeszcze trwała i trwała…

Miejsce spotkań

W nowym biurze chcemy podtrzymać tradycję wspierania społeczności IT i goszczenia różnych technologicznych meetupów. Po wakacjach odbędzie się kilka otwartych wydarzeń, a już pod koniec lipca organizujemy konferencję prasową na temat poznańskiego rynku IT. Relację, zdjęcia i wnioski z nadchodzącej dyskusji już niebawem przeczytacie na naszym blogu. 

 

Author

Agnieszka Słodkowska

Recruitment & Employer Branding Specialist

More articles about HR