STX Next w Pile: świętujemy 5-lecie!

3 min read

HR
None

13 stycznia 2019 roku świętowaliśmy 5. rocznicę jednego z naszych 5 oddziałów. Pilski oddział bez wątpienia jest wyjątkowy - to ludzie z ogromną pasją do swojej pracy, dzielenia się wiedzą i wspólnych integracji. 

Świętowanie piątej rocznicy nie obeszło się bez pysznego tortu, przemowy Łukasza Orłowskiego - dyrektora pilskiego STX-a i, oczywiście, udziału całego zespołu. Jak zwykle nie zabrakło  i mniej oficjalnej części imprezy połączonej z grami, pizzą oraz napojami (tymi bardziej oraz mniej wyskokowymi). 


Od pomysłu do realizacji

"Poznań, 2014 rok. Wszystko zaczęło się od postanowienia o powrocie do rodzinnego miasta Piły. W głowie pojawił się pomysł na nowy oddział STX Next. Od pomysłu przeszliśmy do konkretów i w ostateczności stanęło na otwarciu trzeciego oddziału STX-a!" - wspomina Patryk Gruszka, Full-Stack Developer z pilskiego oddziału, dzięki któremu ta cała wizjonerska koncepcja została wcielona w życie.

Każdy z oddziałów STX Next to są przede wszystkim ludzie. W Pile nie było inaczej -  wszystko zaczęło się od ludzi i dzięki nim nadal się kręci i rozwija.

"Pilski oddział zaczął się właściwie od dwóch osób: Patryka Gruszki oraz Pawła Kucmusa.  Wspólnymi siłami rozkręcali oddział, szukali pracowników i promowali, na ówczesny moment 9-letni, Pythonowy Software House na lokalnym rynku pracy. Chłopaki pełnili rolę programistów, rekruterów i specjalistów od Employer Brandingu. Jedno jest pewne - pilski oddział to ogromne zaangażowanie, pasja i wielka wiara tych dwóch osób" - opowiada Aneta Grzymska, Specjalistka ds. rekrutacji i EB w pilskim STX-ie.

You say event, we say yes

Integracje, szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy oddział szczyci się wyjątkową atmosferą i wyjątkowymi eventami. Pilski STX postawił na gamingowe integracje, Hyde Park-i i niezwykle popularny klub pasjonatów druku 3D.

50236795_788937818123922_4808642970829979648_n.jpg

Już niebawem na naszych kanałach Social Media opowiemy Wam o tematach kolejnej edycji wewnętrznego Hyde Parku. Pierwsza edycja minęła w klimacie znanych nam już lightning talków pod hasłem Webpack, urządzeń IoT oraz mikroserwisów. Na drugiej edycji, z kolei, Anna Szczęch podzieliła się swoim zainteresowaniem bronią oraz strzelnicą, a także dała kilka rad na uzyskanie pozwolenia na broń w Polsce. Kto wie jakie tematy i wiedzę przyniesie nam kolejna edycja Hyde Parku?

Nie wszystkie wydarzenia zostawiamy dla siebie. Bardzo lubimy dzielić się swoją wiedzą, a przede wszystkim zarażać innych swoją pasją! Dokładnie w taki sposób w 2018 roku zapoczątkowaliśmy pierwsze w historii Targi drukarek 3D w Pile. Co by nie mówić, pierwsza edycja przekonała nas do stworzenia cyklicznych spotkań do wymiany doświadczeń i dzielenia się swoją pasją z innymi.

Tymczasem nie zwalniamy tempa - szkolimy się, uczymy się, organizujemy kolejne wydarzenia i oczywiście rozbudowujemy pythonowe epicentrum w Pile!

 

Chcesz dołączyć do grupy doświadczonych programistów, pasjonatów druku 3D i po prostu fajnych ludzi tworzących pilski oddział STX Next?
Sprawdź otwarte stanowiska na naszej zakładce Career lub zgłoś się bezpośrednio do Anety: aneta.grzymska@stxnext.pl

 

Author

Aneta Grzymska

Recruitment & Employer Branding Specialist

Author

Oleksandra Chernyak

Recruitment & Employer Branding Specialist

More articles about HR