Porozmawiajmy o IT | Jak zbudować software house?

2 min read

HR
None

- Biznes software-house'owy to przede wszystkim ludzie [...]. Wraz ze wzrostem firmy coraz bardziej polegamy także na procesach, zwracamy mocną uwagę na kulturę naszej pracy - mówi w wywiadzie dla Krzysztofa Kempińskiego Maciej Dziergwa, CEO STX Next. 

Słyszeliście o podcaście Krzysztoda Kempińskiego - Porozmawiajmy o IT? Jeśli nie, na pewno niebawem o nim usłyszycie. Krzysztof, ekspert branży IT, działa w niej od 2005 roku, zajmując się web developmenetem i zarządzaniem działami IT.

porozmawiajmyoit.png

Poza pracą zawodową prowadzi podcast, kanał na YouTube'ie oraz blog programistyczny, szerząc nie tylko swoją wiedzę związaną z developmentem, ale także zapraszając do rozmów osoby związane z szeroko rozumianym rynkiem IT. 

Jednym z tematów, o których Krzysiek zdecydował się porozmawiać, jest budowanie od podstaw software house'u. Znalazł też idealnego rozmówcę: o swoich sukcesach, porażkach, pomysłach i szansach na rozwój opowiedział CEO STX Next, Maciek Dziergwa.

Czym jest software house? Czy musi on mieć specjalizację? Od czego rozpocząć budowę firmy i jak uniknąć pułapek związanych z biznesem? Wreszcie - czy każdy programista lubi pracować w software house? Jakie znaczenie mają ludzie tworzący firmę, ich kultura pracy i procesy, które codziennemu funkcjonowaniu towarzyszą. Kogo warto zatrudnić jako pierwszego, jak radzić sobie w bieżących sytuacjach i reagować na zmieniający się rynek? 

Na te - i wiele innych kwestii - kilka tygodni temu odpowiedział Maciej. Dziś możemy zaprezentować efekty rozmowy. Chwytajcie więc kawę i... zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Author

STX Next

Python Powerhouse

More articles about HR