Merytorycznie i integracyjnie. O Tech Power Summit 2018 słów kilka

3 min read

HR
None

Ponad 200 uczestników, 7 godzin wykładów i prelekcji związanych głównie z tematyką Machine Learning, Serverless, językiem Go czy React Native, poprzedzonych długimi godzinami przygotowań – zarówno tych merytorycznych, jak i organizacyjnych. W kwietniową sobotę niemal cały STX Next i jego wyśmienici goście zjechali się do Poznania, by uczestniczyć w organizowanej już po raz czwarty konferencji Tech Power Summit. Zobaczcie, co tego dnia działo się w Poznaniu!

Jeśli flagi z logiem STX Next rozstawione przed hotelem Sheraton widoczne są z odległych przystanków, jedno jest jasne: to właśnie STX rządzić będzie tego dnia w poznańskim hotelu Sheraton. Nie inaczej było w jedną z kwietniowych sobót, gdzie ponad 200 osób wzięło udział w konferencji w tym roku skupionej na nowych technologiach.

Nowe technologie na tapecie

- Tegoroczną konferencję chcemy zbudować wokół nowych technologii – zapowiadał jeszcze w styczniu podczas spotkań w każdym biurze STX Next Łukasz Koczwara, Service Delivery Director STX-a. – Agenda tegorocznego eventu zostanie napakowana zostanie prelekcjami związanymi z Machine Learning, Serverless, Golang czy React Native, wszystko po to, by umożliwić wdrożenie nowych technologii do firmy – uzupełniał Łukasz.

Konfa1.jpg

I rzeczywiście. Zaprezentowanie możliwości, jakie dają nowe technologie, dzielenie się dobrymi praktykami czy wreszcie - możliwość podejrzenia, jak do implementacji podeszli inni, którzy w określonej technologii mają już niemałe doświadczenie - to tylko niektóre z celów, jakie postawili sobie organizatorzy konferencji. Jej agenda napakowana była dużą ilością tematów technicznych takich, jak chociażby:

  • Chalice – AWS Lambda microframework
  • Keynote – Machine learning on microcontrollers
  • Similar but different – comparing Python and Go syntax
  • Keynote – Working 30 months on React Native with 30 developers
  • Computers playing computer games – or – using Machine Learning for solving simple computer games
  • Keynote – Building a high performance crypto-asset trading platform
nowe_grupowe.jpg

Wśród prelegentów zaś znaleźli się: Jan Jongboom (reprezentujący ARM), Florian Rival z BAM Technology oraz Jerney Makovsek, pracujący na co dzień w Blocktrade.com, mocno wspierani przez współpracowników STX-a: Piotra Maksimczyka, Wojtka Lichotę, Sebastiana Buczyńskiego, Tomka Maćkowiaka oraz Radka Jankiewicza

Było rzeczowo i merytorycznie, a uczestnicy konferencji chwalili zarówno poziom wykładów, jak i samą organizację.

– Wielkie chapeau bas dla organizatorów – zachwalał poziom konferencji Krzysiek Jabłoński, na co dzień pełniący rolę Scrum Mastera we wrocławskim oddziale STX Next.

Merytoryka i zabawa

– Powiem szczerze, zastanawiałem się, na ile przystępnie zostaną przedstawione – jakby nie patrzeć – nowe dla mnie tematy. Nie zawiodłem się, to była naprawdę mocna merytorycznie sobota – uzupełnił jeden z developerów.

Zebranie tylu osób w jednym miejscu stworzyło znakomitą okazję do skierowania kilku słów do wszystkich zgromadzonych osób przez Macieja Dziergwę, CEO STX Next.

Poza samym podsumowaniem eventu, Maciej opowiedział o dynamicznym wzroście firmy, skupiając uwagę innych nie tylko na wartościach, którymi kierują się jej współpracownicy, ale także na rozwoju kompetencji i działów Product Design oraz Marketingu i Sprzedaży.

nowe_integracyjne.jpg

Sama konferencja, poza stworzeniem możliwości do dzielenia się wiedzą, miała także duży walor integracyjny. Tradycyjnie wieczorem odbył się uroczysty bankiet, na którym wspólna zabawa współpracowników, klientów i zaproszonych gości trwała do późnych godzin nocnych.

– Było wspaniale! – podsumowała event Agnieszka Słodkowska. - Dziękujemy za fenomenalny event – nogi bolą aż do dzisiaj – uzupełniała. - To jak? Kiedy kolejny Summit? – dopytywała jedna z uczestniczek.

Doskonale znamy odpowiedź. Mniej więcej za rok o tej samej porze! Do zobaczenia!

Konfa_5.jpg
Author

Joanna Trubisz

Head of Recruitment & Employer Branding

More articles about HR